2010-11-20 Markprovmästerskap


Provkatalog för Markprovmästerskapet 2010-11-20

1.                   SWTM Svinga av Sunnanvind

Svart labrador tik Född-05 SJR 25-0169-05

(Prideline Krispin af Balbirnie-DKFTCH Sång av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare/förare: Margareta Veneke, Åhus

2.                  Vassruggens Unni Seidkona

Golden retr tik Född-07 SJR 27-0407-07

(Vassruggens Nattur Håbrok-Ambertrail Joy´s Pool Position)

Uppfödare: Ulla Frisk

Ägare: Pernilla Gustavsson & Heinz Månsson

Förare: Pernilla Gustavsson, Hörby

3.                  Searover Kelly´s Next Move

Svart labrador tik Född-07 SJR 25-0336-08

(SJCH Streamlight´s Brave Onyx-SJCH Searover Cosys Kelly) 

Uppfödare: L Bratsberg-Karlsson & A-K Andersson

Ägare/förare: Agneta Jönsson, Svedala

 

4.                  Jaktyrans Blixt Gordon                                                                                         

Svart labrador hane Född-06 SJR 25-0303-07

(NORDJCH Justlike Prince Henry-SEJCH Klintå´s Snöstjärna)

Uppfödare: Maria Sundberg

Ägare/förare: Ann Sommarin, Norrtälje   

5.                  Roekull Hellmer

Svart labrador hane Född-07 SJR 25-0359-08

(Penydarren Pip-Månstorps Forsythia)

Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

Ägare/förare: Anna von Blixen-Finecke, Skurup

6.                  SFTCH SM Mp 2010 Svala av Sunnanvind

Svart labrador tik Född-05 SJR 25-0166-05

(Prideline Krispin af Balbirnie –DKFTCH Sång av Sunnanvind)

Uppfödare/ägare/förare: Susanne Meurling, Brösarp

7.                  Searover Kelly´s Kicker

Svart labrador hane född-07 SJR 25-0298-07

(SJCH Streamlight`s Brave Onyx-SJCH Searover Cosys Kelly)

Uppfödare: L Bratsberg-Karlsson & A-K Andersson

Ägare/förare: Claes Blomqist, Jämjö

 8.                  Skatt av Sunnanvind

Svart labrador tik Född -05 SJR 25-0167-05

(Prideline Krispin af Balbirnie-DKFTCH Sång av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare/förare: PG Hansson, Vellinge

9.                  Perdix Gundogs Pretty Woman of Gamegainer

Gul labrador tik Född-05 SJR 25-0554-05

(Balloo Blachthorn of Perdix Gundogs-Tasco Thrift of Perdix Gundogs)

Uppfödare: Åsa & Anders Norrby

Ägare/förare: Jenny Närfors, Norrtälje

10.                  Game´s Myrsnäppa

Svart labrador tik Född-07 SJR 25-0317-08

(Olivertash Fennel af Rosefield-Searover Tings Game)                  

Uppfödare: Linda Åkerström

Ägare/förare: Roger Åberg, Vinslöv

11.                  Räfthagens Sivan

Svart labrador tik Född-06 SJR 25-0206-06

(DKFTCH DKTM Giltip Koppel af Rosefield-Stivs Lotta)

Uppfödare: A & B Gustavsson

Ägare: Stefan Larsson

Förare: Pernilla Gustavsson, Hörby

12.                  Roekull Ilva

 Svart labrador tik Född-08 SJR 25-0400-08

(SJCH Duvkullans Cello-Månstorps Forsythia)

Uppfödare/ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson, Anderslöv

13.                  SM Mp 2008 Perdix Gundogs Proud Mary

Gul labrador tik Född-05 SJR 25-0550-05

(Balloo Blackthorn of Perdix Gundogs-Tasco Thrift of Perdix Gundogs)

Uppfödare: Å & A Norrby

Ägare/förare: Christina Hansson, Skurup

14.                  Skoglösa Buster Keaton

Gul labrador hane Född-08 SJR 25-0349-08

(DKFTCH Avonstream Arena af Chaser-Duvkullans Sapio)

Uppfödare/ägare/förare: Anna Johnsson, Önnestad

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *