Provkatalog Markprov Vinnarklass 2017-12-09 Ystad


Domare:                                              Carsten Junker Nissen, Henrik Möller, Susse Meurling

                                                               Mads Kristoffersen ( IP)

Dog steward:                                     Cecilia Löfling

Provledare:                                        David McNeill 0705496340


1                    Skoglösa Partner

                     Gul Labrador hane, född -13 SJR 25-0731-13

                      (DKFTCH Studebaker Accord af Rosefield – DKFTCH Skoglösa Härja)

                      Uppfödare: Anna Johnsson

                      Ägare och förare: Cecilia Nilsson

 

2                    Roekull Inkas Paw

                      Gul labrador hane, född 14 SJR 25-0975-16

                      (Delfleet Hawk – Roekull Inka)

                      Uppfödare : Ann- Kristin Nilsson

                      Ägare och förare : Gerry Jönsson

                     

 

3                    Ettermyrans Melvin                                                                               
                      Gul labrador hane, född -10  SJR 25-0598-10

                      (SEJ (A) CH Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)

                      Uppfödare: Ann- Charlotte Selberg

                      Ägare och förare: Ann-Charlotte Selberg

 

 

4                    Perdix Gundogs Titus

                      Svart labrador hane,född 13 SJR 25-0789-14

                      ( SVMpM 12 Glenbriar Drummer of Perdix Gundogs

                      – Glenbriar Acapella)

                      Uppfödare : Åsa Norrby

                      Ägare och förare : Åsa Norrby

 

5                    Raevsager Qashagi

                      Svart labrador hane,född 14 DKK DK 01125/2015

                      ( DKFTCH/MPM 14 Ellijas Dudley- Timberline Qualified)

                        Uppfödare : Kennel Timberline

                        Ägare och förare : Kristian Raevsager

 

6                    Isleofman Dasha

                      Svart labrador tik född 14 DKK AR 03262201

                      ( Drakeshead Vince – FTCH Abbotsleigh Emu)

                      Ägare och förare : Michael Rasmussen

 

 

7                    Holten’s Dee

                     Gul Labrador tik, född -15 DK 06257/2015

                   (Int. FTCH UK FTCH Beileys Aguzinis of Fendawood –
                   DKFTCH Holten’s Lea)

                  Uppfödare: Lars Carl Holten

                 Ägare och förare: Lars Carl Holten

 

 

8                    Caper Cailies Challenger

                     Gul Labrador hane, född -09 SJR 25-1026-16

                     (Delfleet Hawk –  Caper Cailies Arrieta)

                     Uppfödare:  Isac Träffe

                     Ägare och förare: Isac Träffe

 

9                    Roekull Lowes Offa

                    Gul Labrador tik född -14 SJR 25-0987-16

                  (DKTM DKFTCH MPM13 Jobeshill Olof – Roekull Inkas Lowa)

                 Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

               Ägare och förare: Lisbeth Svensson