Provkatalog 2011


Provkatalog Markprov Öppenklass 2011-11-07 Svedala

1. Pims av Sunnanvind Gul, labrador, tik, född 2008-01-01, SJR 25-0333-08 Fader: DKFTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosenfield Moder: Craighorn Nessie Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: Lars Hammar 2. Perdix Gundogs Groove of Gamegainer Svart, labrador, hane, född 2009-01-07, SJR 25-0409-09 Fader: Djurbergas Jack´s Snipe of Rockdove Moder: Perdix Gundogs […]


Provkatalog Markprov Öppenklass 2011-11-05 Stora Mellby

1. Carbon Bay´s Preston Gul, labrador, hane, född 2007-11-24, SJR 25-0311-07 Fader: Wingsham Tinder of Smithsteads Moder: Seareeds Afrodite Uppfödare: Lotta Carbonnier Ägare/förare: Lotta Carbonnier 2. Beechbrook Rocket av Ettermyrans Svart, labrador, hane, född 2006-02-04, SJR 25-0243-06 Fader: Haverholme Park Charger Moder: Beechbrook Five Uppfödare: Niels Henrik Hansen Ägare/förare: Niclas […]


Provkatalog Markprov Öppenklass 2011-09-20 i Osby

1. Perdix Gundogs G9 Gul, labrador, tik, född 2007-03-31, SJR 25-0274-07 Fader: Baloo Blackthorn of Perdix Gundogs Moder: Tasco Thrift of Perdix Gundogs Uppfödare: Åsa och Anders Norrby Ägare/förare: Maria Sandberg 2. Chisbrook Izener Svart, labrador, tik, född 2007-06-24, SJR 25-0401-08 Fader: Endacott Kite of Chisbrook Moder: Newbourne Caramel of […]


Provkatalog Markprov Öppenklass 2011-09-18 i Stockholm

1. Carbon Bay´s Dalston Svart, labrador, tik, född 2007-11-24, SJR 25-0307-07 Fader: Wingsham Tinder of Smithsteads Moder: Seareeds Afrodite Uppfödare: Lotta Carbonnier Ägare/förare: Margareta Fredriksson 2. Perdix Gundogs Flute of Gamegainer Gul, labrador, tik, född 2009-03-04, SJR 25-0446-09 Fader: Timberline Karoo Dessert Moder: Perdix Gundogs Pretty Woman of Gamegainer Uppfödare: […]


Provkatalog MP Öppenklass 2011-09-09

Ettermyrans Jetta Svart, labrador, tik, född 2006-07-22, SJR 25-0238-06 Fader: Gameflight Goss Moder: SWTM,SFTCH Patanavac Poly av Ettermyrans Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg Ägare/förare: Ann-Charlotte Selberg   Djurbergas Dancing Queen Gul, labrador, tik, född 2009-04-06, SJR 25-0477-09 Fader: Djurbergas Emil Moder: Jobeshill Ophelia Uppfödare: Inga-Lena Djurberg Ägare/förare: Lotta Carbonnier   Country Sports […]


Provkatalog Apporteringsprov 2011-09-04

Game´s Sassa Svart, labrador, tik, född 2009-03-25, SJR 25-0462-09 Fader: Djurbergas Jack´s Snipe of Rockdove Moder: Streamlight´s Fancy Cobra Uppfödare: Game´s kennel Linda Åkerström Ägare/förare: Christer Johansson   Viljestyrkans Kummin Gul, labrador, hane, född 2010-01-09, SJR 25-0511-10 Fader: Timberline Karoo Dessert Moder: Perdix Gundogs G9 Uppfödare: Maria Sandberg Ägare/förare: Martina […]


Provkatalog 2011-08-29 MP Öppenklass

Perdix Gundogs G9 Gul, labrador, tik, född 2007-03-31, SJR 25-0274-07 Fader: Baloo Blackthorn of Perdix Gundogs Moder: Tasco Thrift of Perdix Gundogs Uppfödare: Åsa & Anders Norrby Ägare/förare: Maria Sandberg   Beechbrook Rocket av Ettermyrans Svart, labrador, hane, född 2006-02-04, SJR 25-0243-06 Fader: Haverholme Park Charger Moder: Beechbrook Five Uppfödare: […]


Provkatalog 2011-08-14 WT Vinnarklass

1. Holly-Blue Gadd Svart, labrador, hane, född 2008-02-21, SJR 25-0353-08 Fader: Pridelina Krispin af Balbirnie Moder: DKFTCH SWTM Holly-Blue Mama-Mia Uppfödare: Erik & Ann-Louise Claesson Ägare/förare: Erik Claesson, Svedala 2. Game´s Touch Gul, labrador, hane, född 2005-12-05, SJR 25-0186-05 Fader: DKFTCH Clonbara Smiler af Rosefield Moder: Searover Tings Game Uppfödare: […]


Provkatalog Apporteringsprov 2011-08-07

1. Country Sports Black Betty Svart, labrador, tik, född 2009-04-21, SJR 25-0486-09 Fader: Beechbrook Rocket av Ettermyrans Moder: Perdix Gundogs Proud Mary Uppfödare: Tina Hansson Ägare/förare: Birgitta Lyrdal   2. Viljestyrkan Kummin Gul, labrador, hane, född 2010-01-09 , SJR 25-0511-10 Fader: Timberline Karoo Dessert Moder: Perdix Gundogs G 9 Uppfödare: […]


Provkatalog WT Öppenklass 2011-08-07

1. Duvkullans Sherry Flip Gul, labrador, tik, född 2007-02-16, SJR 25-0631-11 Fader: Sparkfield Topi Moder: Duvkullans Kricka Uppfödare: Agneta Gudmundson Ägare/förare: Maria Nilsson   2. Anthriscus Night Angel Svart, flatcoated, tik, född 2006-03-22, SJR 26-0003-07 Fader: Woody Guthrie Moder: Boltiltorps Nice Looking Lass Uppfödare: Margareta Westberg Johnsson Ägare/förare: Berit Hansson […]


Provkatalog Apporteringsprov 2011-08-06

1. Perdix Gundogs Rhythm Svart, Labrador, Tik, född , 2009-01-07, SJR 25-0413-09 Fader: Djurbergas Jack´s Snipe of Rockdove Moder: Perdix Gundogs Get Back Uppfödare: Åsa Norrby Ägare/förare: Emelie Ståhl   2. Perdix Gundogs Dm9 Svart, Labrador, Tik, född 2007-03-31, SJR 25-0271-07 Fader: Balloo Blackthorn of Perdix Gundogs Moder: Tasco Thrift […]


Provkatalog 2011-07-03

1. Ettermyrans Jetta Svart, Labrador, Tik, född 2006-07-22 SJR 25-0238-06 Fader: Gameflight Goss Moder: SWTM, SFTCH Patanavac Poly av Ettermyrans Uppfödare: A-C Selberg Ägare/förare: Ann-Charlotte Selberg 2. Carbon Bay´s Preston Gul, Labrador, Hane, född 2007-11-24 SJR 25-0311-07 Fader: Wingsham Tinder of Smithsteads Moder: Seareeds Afrodite Uppfödare: Lotta Carbonnier Ägare/förare: Lotta […]


Provkatalog Veteranmästerskap 2011-07-02

1. Frö av Sunnanvind Svart labradorhane, S37427-00 f. 000520 (GBFTCH Trooper Tam of Lochmuir-No SJCH Chip n`Croft Alessia-Blue) Uppfödare: Susanne Meurling, Brösarp Ägare/ förare: Anders Ingvarsson Örkelljunga 2. Mansengreen Banter av Sioux Svart labrador tik SJR 25-0070-01 f 010812 (Bringwood Bo of Bedgebrook – GBFTCH Shorttorn Ninja of mansengreen) Uppfödare:Mr […]


Provkatalog WT Öppenklass 2011-06-18

1. Pims av Sunnanvind Gul, Labrador, Tik, född 2008-01-01, SJR 25-0333-08 Fader: DKFTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield Moder: Craighorn Nessie Uppfödare: Kennel av Sunnanvind Ägare/förare: Lars Hammar 2. Anthriscus Night Angel Svart, Flatcoated, Tik, född 2006-03-22, SJR 26-0003-07 Fader: Woody Guthrie Moder: Boltiltorps Nice Looking Lass Uppfödare: Margareta […]


Provkatalog Apporteringsprov 2011-06-18

1. Perdix Gundogs Groove of Gamegainer Svart, Labrador, Hane, född 2009-01-07, SJR 25-0409-09 Fader: Djurbergas Jack´s Snipe of Rockdove Moder: Perdix Gundogs Get Back Uppfödare: Åsa & Anders Norrby Ägare/förare: Jenny Närfors 2. Roekull Jazza Gul, Labrador, Tik, född 2009-01-08, SJR 25-0501-09 Fader: Streamlight´s Tony Baretta Moder: Månstorps Forsythia Uppfödare: […]


Provkatalog WT Öppenklass 2011-05-21

1. Carbon Bay´s Preston Gul labradorhane, född 2007-11-24, SJR 25-0311-07 (Fader: Wingsham Tinder of Smithsteads Moder: Seareeds Afrodite) Uppfödare: Lotta Carbonnier Ägare/förare: Lotta Carbonnier 2. Madam Palm Svart labradortik, född 2007-09-18, SJR 25-0545-10 (Fader: Garronpoint Arron Moder: Hallmans Cladia) Uppfödare: Anna Gustavsson, Katrineholm Ägare/förare: Bo Andersen 3. Pims av Sunnanvind […]


Provkatalog Apporteringsprov 2011-05-21

1. Djurbergas Dancing Queen Gul labradortik, född 2009-04-06, SJR 25-0477-09 (Fader: Djurbergas Emil Moder: Jobeshill Ophelia) Uppfödare: Inga-Lena Djurberg Ägare/förare: Lotta Carbonnier 2. Mighty Duck´s Freya Golden, tik, född 2005-03-03, SJR 27-0415-09 (Fader: Vassruggens Loke Jojkkapojken Moder: Aim High Flying Bitch) Uppfödare: Anki Claesson, Norberg Ägare/förare: Ann-Kristin Svensson 3. Country […]


Provkatalog Working Test Vinnarklass 2011-05-08

1. Beechbrook Rocket av Ettermyrans Svart labradorhane, född -06 SJR 25-0243-06 (Fader: Haverholme Park Charger Moder: Beechbrook Five) Uppfödare: Niels Henrik Hansen Ägare/förare: Niclas Ek 2. Vassruggens Unni Seidkona Golden goldenretrievertik, född – 07, SJR 27-0407-07 (Fader: Vassruggens Nattur Håbrok Moder: Abertrail Joy´s Pool Position) Uppfödare: Ulla Frisk Ägare/förare: Pernilla […]


Working Test Vinnarklass 2011-04-17

Provkatalog 1.              MPM 08 Perdix Gundogs Proud Mary Gul labrador tik Född-05 SJR 25-0550-05 (Baloo Blackthorn of Perdix Gundogs – Tasco Thrift of Perdix Gundogs) Uppfödare: Åsa & Anders Norrby Ägare/förare: Tina Hansson, Skurup     2.              Tanhead´s Misty Svart labrador tik Född-08 SJR 25-0360-08 (Beechbrook Rocket av Ettermyrans […]