Alla provresultat 2004

21 oktober – Markprov Öppen klass Skabersjö Gods
 
Domare: Rune Veneke, Nils-Olof Sandberg
Antal startande: 3
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0051-01Minnows VilleroyÄgare: Göran Rosenqvist, Fjälkinge
SJR 25-0115-01Roekull FoxyÄgare: Niklas Gustavsson, Ängelholm
   

   
4 oktober – Markprov Öppen klass Skarhult
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 3
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0018-01Chip´N Croft Blue DukeÄgare: Lena Haraldsson, Klågerup
SJR 25-0019-00Stivs RonjaÄgare: Stefan Larsson, S:a Sandby
   

   
3 oktober – Markprov Öppen klass Sjösa Gård
 
Domare: Rune Veneke, Nils-Olof Sandberg
Antal startande: 3
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0444-00Frigga av SunnanvindÄgare: Marie Ahlgren, Stockholm
SJR 25-0113-02Viltvårdarns CeraÄgare: Mats Thoresson, Hallstavik
   

   
18 september – Markprov Öppen klass Hjuleberg
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 3
 
Inga hundar meriterade
   

   
14 augusti – Apporteringsprov Öster Malma
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 2
 
Godkända blev:
SJR 27-0482-00Constancy Lipton of FelixÄgare: Tomas Söderström, Flen
SJR 25-0483-00Carmals Forever FancyÄgare: Madeleine Törnqvist, Norrtälje
   

   
14 augusti – Working Test Öppen klass Öster Malma
 
Domare: Bo Nilsson, Rune Veneke
Antal startande: 4
 
Utmärkelse fick:
S 20798/99Rockdoves DevotionÄgare: Anna Johnsson, Rollsberga
SJR 25-0471-99Rockdoves Dik-DikÄgare: Maria Sundberg, Stjärnhov
   

   
14
augusti – Working Test Vinnarklass Öster Malma
 
Domare: Rune Veneke, Bo
Nilsson
Antal startande: 11
 
1:e vinnare

SJR 25-0011-00

S WTM Fay av SunnanvindÄgare: Per G Hansson, Vellinge
2:e vinnare

SJR 25-0050-99

Rockdoves DriveÄgare: Åsa Norrby, Norrtälje
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0470-97Rockdoves HollyÄgare: Tomas Söderström, Bettna
SJR 25-0471-99Rockdoves Dik-DikÄgare: Maria Sundberg, Stjärnhov
   

   
8 augusti
– Apporteringsprov Svenstorps Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 8
 
Godkända blev:
DJR 20-0080-03Drakeshead IlexÄgare: Jesper Dellgren, Eslöv
SJR 25-0035-02Stivs LovisÄgare: Stefan Larsson, S:a Sandby
SJR 25-0031-02Stivs BirkÄgare: Gunnar Larsson, Malmö
SJR 25-0034-02Stivs LottaÄgare: Börje Gustavsson, S:a Sandby
SJR 25-0026-02Holly Blue EllisÄgare: Jonas Åkerman, Trelleborg
SJR 25-01xx-xxSky Fly’s GaladrielÄgare: Patrik Månsson, Staffanstorp
   

   
8 augusti
– Working Test Vinnarklass Svenstorps Gård
 
Domare: Wang Ovesen, Peter
B Laursen
Antal startande: 10
 
 
1:e vinnare

SJR 25-0011-00

Fay av SunnanvindÄgare: Per G Hansson, Vellinge
2:e vinnare

SJR 25-0008-98

Saga av SunnanvindÄgare: Bo Nilsson, Genarp
   
Utmärkelse fick:
SJR 25-0115-02Roekull FoxyÄgare: Niklas Gustavsson, Ängelholm
DJR 20-0437-99Richters TascoÄgare: Lars Richter Nielsen, Danmark
   

   
19 juni –
Working Test Öppen klass Slättängs Gård
 
Domare: Alice & Uffe
Bromose
Antal startande: 2
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0041-97Ella av EttermyransÄgare: Håkan Hansson & A-C Selberg,
Lund
   

   
19 juni –
Working Test Vinnarklass Slättängs Gård
 
Domare: Alice & Uffe
Bromose
Antal startande: 8
 
1:e vinnare

SJR 25-0027-01

Holly Blue Mamma-MiaÄgare: A-C & Erik Claesson, Svedala
2:e vinnare

SJR 25-0008-98

Saga av SunnanvindÄgare: Bo Nilsson, Genarp
   

   
13 juni –
Apporteringsprov Fjällskärs Gods
 
Domare: Rune Veneke
Antal startande: 2
 
Godkänd blev:
S28044-02ArchieÄgare: Anders Niklason & Eva Forsberg,
Rimbo
   

   
13 juni –
Working Test Öppen klass Fjällskärs Gods
 
Domare: Rune Veneke
Antal startande: 8
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0015-02Gadd av SunnanvindÄgare: Henrik Lidström, Skövde
SJR 25-0113-02Viltvårdarns CeraÄgare: Mats Thoresson, Hallstavik
SJR 25-0120-00Frigga av SunnanvindÄgare: Marie Ahlgren, Björnlunda
S28044-02ArchieÄgare: Anders Niklasson o Eva Forsberg,
Rimbo
SF21937-01Jyckegårdens Dancing StarÄgare: Carina Selen, Flen
S24550-00Searover Baltic BirdieÄgare: Ulla Wrange, Djursholm
S21379-00Streamlight´s Brave OnyxÄgare: Maria De Geer, Bergshamra
S32296-02Viltvårdarns CaratÄgare: Monica Thoresson, Herräng
   

   
6 juni –
Apporteringsprov Fjällskärs Gods
 
Domare: Rune Veneke
Antal startande: 3
 
Godkända blev:
S49410–96Huntrets Gryt-AnnaÄgare: Ulrika Backman, Nyköping
S16119-02Impressive-AceÄgare: Sören Swahn, Nyköping
S53210-97Sioux NakotaÄgare: Ann & Rolf Höök, Lidingö
   

   
5 juni –
Apporteringsprov Stensjö Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 6
 
Godkända blev:
SJR 25-0036-01Chip´n Croft Blue DeeÄgare: Sylvia o Jens Munk, Fjällbacka
 Rockdoves Dancing AdrianÄgare: Stefan Alfredsson, Fjällbacka
   

   
5 juni –
Working Test Öppen klass Stensjö Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 3
 
Utmärkelse fick:
S23183-99Bella-DotÄgare: Gunborg & Bertil
Olofsson, Rabbalshede
   

   
17 maj –
Apporteringsprov Slättängs Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 2
 
Godkända blev:
SJR 25-0070-01Mansengreen Banter av SiouxÄgare: Margareta Veneke,
Åhus
S 145 86-02Streamlights Sherlock
Holmes
Ägare Linnea Aaker-Björck,
Bromölla
   

   
17 maj –
Working Test Öppen klass Slättängs Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 2
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0115-02Roekull FoxyÄgare: Niklas Gustavsson,
Ängelholm
   

   
18 april
– Apporteringsprov Borrestad Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 2
 
Godkända blev:
SJR 25-0048-98CassieÄgare: Hans Sandin,
Simrishamn
S 13089/02Roekull FoxyÄgare: Niklas Gustavsson,
Ängelholm
   

   
18 april
– Working Test Öppen klass Borrestad Gård
 
Domare: Bo Nilsson
Antal startande: 4
 
Utmärkelse fick:
SJR 25-0051-01Minnows VilleroyÄgare: Göran Rosenqvist,
Fjälkinge
S 37427/00Frö av SunnanvindÄgare: Anders Ingvarsson,
Örkelljunga