Provkatalog Markprov Vinnarklass 2017-10-19 Anderslöv

Domare:                                              Jörgen Lysic, Carsten Junker Nissen

IP Domare:                                         Åsa Norrby, Mads Kristoffersen

Dog steward:                                     Ann-Sofi Höijenstam, Sofie Dicksson

Provledare:                                        Johan Olsson 0733–770138


1          Minnows Must Be Enya

Svart Labrador tik, född -13 SJR 25-1017-16

(Conneywarren Brooklin – SE J(J)CH Minnows No Matter What)

Uppfödare: Charotte Lindell

Ägare och förare: Susanne Arvidsson

 

2          Tesito Bentley

Gul Labrador hane född -13 DK 00320/2015

(Brimson – Sif)

Uppfödare: Jeanette Larsen

Ägare och förare: Henrik Mortensen

 

3          Caper Cailies Sirocco

Gul Labrador tik, född -15 SJR 25-1155-17

(Caper Cailies Challenger – Ettinsmoor Caper Cailies)

Uppfödare: Carin & Isac Träffe

Ägare och förare: Carin Träffe

 

4          SFTCH Team Timberline Benji The Bodyman

Svart Labrador hane, född -11 SJR 25-0627-13

(DK FTCH MPM2010 Team Timberline Karoo Dessert – DK FTCH Bedgebrook Magic)

Uppfödare: Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk

Ägare och förare: Stine Zachariassen

 

5          Team Timberline Dimple

Gul Labrador tik, född -14 DK11161/2014

(FTCH Ranalaugh Tomtain of Silversnipe – FTW Hoylakes First Lady)

Uppfödare: Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk

Ägare: Janne Vendelbo / Kenneth Rajczyk

Förare: Janne Vendelbo

 

6          Ettermyrans Melvin

Gul Labrador hane född -10 SJR 25-0598-10

(SEJ(A)CH Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)

Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

Ägare och förare: Ann-Charlotte Selberg


7          Team Timberline Viewfinding Marco

Svart Labrador hane, född -11 DK 01038/2015

(Ricters Opal – Timberline Just Like Jade)

Uppfödare: Janne Vendelboe

Ägare: Eva Tyndeskov

Förare: Kim Urich

 

8          Skoglösa Pralin

Gul Labrador tik, född -13 SJR 25-0735-13

(DKFTCH Studebaker Accord af Rosefield – DKFTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson

Ägare och förare: Anna Johnsson

 

9          Patanavac Bollo

Svart Labrador hane, född -13 SJR 25-0828-14

(GBFTCH Eastdale Harry – Patanavac Grace)

Uppfödare: John Cavana

Ägare och förare: Ann-Charlotte Selberg

 

10         DK FTCH Aspijana Qute

Gul Labrador hane, född -14 DKK 03849/2017

(Cynhinfa Leo – Silversnipe Reflection)

Uppfödare: Nanna Hansen

Ägare och förare: Martin Villebæk

 

11         Roekull Inkas Paw

Gul Labrador hane född -14 SJR 25-0975-16

(Delfleet Hawk – Roekull Inka)

Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

Ägare och förare: Gerry Jönsson

 

12         Tilia sp.

Svart Labrador tik född -13 SJR 25-0759-13

(Beechbroo Rocket av Ettermyrans – Gamés Mosnäppa)

Uppfödare: Cojs

Ägare och förare: Ole Jensen


13         Caper Cailies Challenger

Gul Labrador hane, född -09 SJR 25-1026-16

(Delfleet Hawk – Caper Cailies Arrieta)

Uppfödare: Carin & Isac Träffe

Ägare och förare: Isac Träffe

 

14         DKFTCH Skoglösa Härja

Gul Labrador tik, född -10 SJR 25-0562-10

(DKFTCH Clonbara Smiler af Rosefield – Duvkullens Sapio)

Uppfödare: Anna Johnsson

Ägare och förare: Anna Johnsson

 

15         Darfys Mika

Svart Labrador tik, född -07 DKK 01747/2008

(Darfys Hamilton – Darfys Geogine)

Uppfödare: Freddy Fredriksen & Pernille

Ägare och förare: Louise Munhchaus Adsbol

 

16         Roekull Lowes Offa

Gul Labrador tik född -14 SJR 25-0987-16

(DKTM DKFTCH MPM13 Jobeshill Olof – Roekull Inkas Lowa)

Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

Ägare och förare: Lisbeth Svensson