Provkatalog Markprov Vinnarklass, Hässleholm 2018-10-23


Domare: Jörgen Lysic (A)
IP Domare: Isac Träffe (IP), Bo Nilsson (A)
Provledare: Johan Olsson 0733–770138


1. Mandylike’s Zola

Svart Labrador Tik, född -12 SJR 25-1205-17

(Portlick Ralph – Mandylike’s Very Victrix)

Uppfödare: Susanne Ericsson

Ägare: Susanne Ericsson

Förare: Susanne Ericsson

 

2. Skoglösa Sniffa

Svart Labrador Tik, född -15 SJR 25-0946-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Björn Andersson

Förare: Björn Andersson

 

3. Ettermyrans Melvin

Gul Labrador Hane, född -10 SJR 25-0598-10

(SEJ(A)CH Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)

Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

Ägare: Ann-Charlotte Selberg

Förare: Ann-Charlotte Selberg

 

4. Team Timberline Amos

Gul Labrador Hane, född -13 DK04560/2015

(GBFTCH BRACKENBIRD MINNOW – Hoylake First Lady)

Uppfödare: Janne Vendelbo og Kenneth Rajczyk

Ägare: Jesper Bak

Förare: Jesper Bak

 

5. Westmacott Gaelic af Blackmoor

Labrador Hane, född -13 AQ03307007

( – )

Uppfödare:

Ägare: Michael Frank Rasmussen

Förare: Michael Frank Rasmussen

 

6. Skoglösa Pralin

Svart Labrador Tik, född -13 SJR 25-0735-13

(DK FTCH Studbaker Accord – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Anna Johnsson Andersson

Förare: Anna Johnsson Andersson

 

7. Go Great Guns Fursty Ferret

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1082-16

(GB FTCH Fendawood Ale – S FTCH MPM 13 Skoglösa Hilda of

Go Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Mads Kristoffersen

Förare: Mads Kristoffersen

 

8. Rævsager Qashqai

Svart Labrador Hane, född -14 DK01125/2015

(DKFTCH MPM 14 Ellijas Duley – Team Timberline Qualified af

Rævsager)

Uppfödare: Kristian Rævsager

Ägare: Kristian Rævsager

Förare: Kristian Rævsager

 

9. Icehouse Pearl

Svart Labrador Tik, född -14 DK16935/2015

(FTCH Willowmount Ricky – Luna Ruff)

Uppfödare: Mr Eamon Murphy

Ägare: Kristian Rævsager

Förare: Camilla Gärtner

 

10. Rævsager Tess Lina

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1360-18

(Aspijana Kovo – Heley Davidson)

Uppfödare: Kennel Rævsager

Ägare: Klaus Wetterberg

Förare: Klaus Wetterberg

 

11. Isleofman Dasha af Blackmoor

Labrador Tik, född -14 DK03582/2018

( – )

Uppfödare:

Ägare: Michael Frank Rasmussen

Förare: Michael Frank Rasmussen

 

12. Aston

Gul Labrador Hane, född -14 DK09165/2014

(Team Timberline Karoo – Akiak)

Uppfödare: Klaus Hauder

Ägare: Ulrich Lindy

Förare: Ulrich Lindy