Provkatalog MP Vinnarklass 2014-11-08 Genarp

1. Skoglösa Hilda of Go Great Guns

Gul labrador tik, född -10 SJR 25-0563-10

(DKFTCH DKTM Clonbara Smiler af Rosefield –

Duvkullans Sapio)

Uppfödare: Anna Johnsson Önnestad

Ägare: Mads Kristoffersen, Höganäs

 

2. Seahill High Wind Gunner’s Twig

Svart labrador hane, född -10 SJR  20-0200-14

(Ffynongain Gunner At Tudorcourt –

Seahill High Wind Orkney Scapa)

Uppfödare: Lars Mejlby

Ägare: Lars Mejlby, Rønnede

 

3. Vilendal Infant Eyes Kay

Golden labrdor tik, född -10 SJR 25-0619-11

(Bedgebrook ExcaliburBrindlebay Heidi of Vilendal)

Uppfödare: Henrik Vilendal

Ägare: Karin Oredsson, Fjälkinge

 

4. Viljestyrkans Timotej

Gul labrador tik, född-10 SJR 25-0516-10

(Timberline Karoo Dessert – Perdix Gundogs G9

Uppfödare: Maria Sandberg, Viljestyrkans kennel

Ägare: Malin Elving, Kävlinge

 

5. Game’s Sassa

Svart labrador tik, född -09 SJR 25-0462-09

(Djurbergas Jack´s Snipe of Rockdove – Streamlight´s Fancy Cobra)

Uppfödare: Linda Åkerström, Game’s kennel

Ägare: Christer Johansson, Lövestad

 

6. Skoglösa Hexa

Svart labrador tik, född -10 SJR 25-0561-10

(DKFTCH DKTM Clonbara Smiler af Rosefield –

Duvkullans Sapio)

Uppfödare: Anna Johnsson Önnestad

Ägare: Marieth Johansson, Åhus

 

7. Ellijas Dudley

Svart labrador hane, född -07 SJR 20-0814-11

(FTCH Kenmillto Remus – Hillus wigeon) 

Uppfödare: Mr Simon Elliot

Ägare: Niels Henrik Hansen, Haarby 

 

8. Country Sports Black Pearl

Svart labrador tik, född -09 SJR 25-0480-09

(Beechbrook Rocket av Ettermyrans –

SFTCH MP-08 SWTM Perdix Gundogs Proud Mary)

Uppfödare: Christina Hansson

Ägare: Håkan Hansson, Skurup

 

9. Game’s Touch

Gul labrador hane, född -05 SJR 25-0186-05

(Clonbara Smiler af Rosefield – Searover Tings Game)

Uppfödare: Linda Johansson

Ägare: Susanne Meurling

Förare: Ola Andersson, Skillinge

 

10. Ettermyrans Melvin

Gul labrador hane, född-10 SJR 25-0598-10

(SEJ(A)CH Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)

Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

Ägare: Ann-Charlotte Selberg, Svedala

 

11. Skoglösa Rumba

Svart labrador tik, född -09 SJR 25-0431-09

(Skoglösa Buster Keaton – Salty Dog Black Beauty)

Uppfödare: Anna Johnsson Önnestad

Ägare: Jan Pehrsson, Kristianstad

 

12. Seahill High Wind Gunner’s Joker

Gul labrador hane, född -10 SJR DK23519/2007

(Ffynongain Gunner At Tudorcourt –

Seahill High Wind Orkney Scapa) 

Uppfödare: Lars Mejlby

Ägare: Lars Mejlby, Rønnede

Förare: Helle Golstrup 

 

13. Skoglösa Härja

Gul labrador tik, född -10 SJR 25-0562-10

(DKFTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield –

Duvkullans Sapio)

Uppfödare: Anna Johnsson Önnestad

Ägare: Anna Johnsson, Önnestad

 

14. Dellgren 1. Purdey

Svart labrador hane, född -09 SJR 20-0085-09

(Gameflight Goss – Brindlebay Blush)

Uppfödare: Jesper Dellgren

Ägare: Lars Mejlby, Rønnede