Provkatalog WT Vinnarklass 2014-06-01

1. Lassagårdens Thunderbird
Gul labrador hane, född -11 SJR 25-0669-12
(Cynhinfa Flint – Lassagårdens New Star)
Uppfödare: Lassagårdens Kennel
Ägare: Martina Hansson

2. Skoglösa Hexa
Svart labrador tik, född -10 SJR 25-0561-10
(DKFTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield –
Duvkullans Sapio)
Uppfödare: Anna Johnsson
Ägare: Marieth Johansson

3. Storøhage Felix
Golden Retrieverhane, född -09 DJR 21-0025-09
(Foglmann’s Tanzanit – Go Wild All or Nothing)
Uppfödare: Søren Andreasen
Ägare: Stine Zachariassen

4. Country Sports Black Pearl
Svart labrador tik, född -09 SJR 25-0480-09
(Beechbrook Rocket av Ettermyrans – SFTCH MP-08 SWTM Perdix Gundogs Proud Mary)
Uppfödare: Christina Hansson
Ägare: Håkan Hansson

5. Viljestyrkans Timotej
Gul labrador tik, född -10 SJR 25-0516-10
(Timberline Karoo Dessert – Perdix Gundogs G 9)
Uppfödare: Maria Sandberg
Ägare: Malin Elving

6. DKTM Vassruggens Unni Seidkona
Golden Retrievertik, född -07 SJR 27-0407-07
(Vassruggens Nattur Håbrok – Ambertrail Joy´s Pool Position)
Uppfödare: Ulla Frisk
Ägare: Pernilla Gustafsson

7. Skoglösa Härja
Gul labrador tik, född -10 SJR 25-0562-10
(DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield –
Duvkullans Sapio)
Uppfödare: Anna Johnsson
Ägare: Anna Johnsson

8. Game´s Touch
Gul labrador hane, född -05 SJR 25-0186-05
(Clonbara Smiler af Rosefield – Searover Tings Game)
Uppfödare: Linda Johansson
Ägare: Susanne Meurling
Förare: Ola Andersson

9. Hinnareds Änzo
Svart Flatcoated retriver hane, född -07 SJR 26-00008-11
(Coatfloats el Basso Megaflyer – Hinnareds que-sera)
Uppfödare: Tom och Annika Rölander
Ägare: Marita Gimser

10. SFTCH MPM 08 SWTM Perdix Gundogs Proud Mary
Gul labrador tik, född -05 SJR 25-0550-05
(Baloo Blackthorn of Perdix Gundogs –
Tasco Thrift of Perdix Gundogs)
Uppfödare: Åsa & Anders Norrby
Ägare: Tina Hansson

11. Game´s Sassa
Svart labrador tik, född -09 SJR 25-0462-09
(Djurbergas Jack`s Snipe of rockdove – Streamlight`s Fancy Cobra)
Uppfödare: Linda Åkerström
Ägare: Christer Johansson

12. Vix av Sunnanvind
Svart labrador tik, född -10 SJR 25-0558-10
(Timberline Karoo Dessert – Svala av Sunnanvind)
Uppfödare: Susanne Meurling
Ägare: Johanna Oredsson

13. Timberline Winning Pete af Tealshead
Svart labrador hane, född -11 DJR 20-0561-11
(Aspijana Kovo – DKFTW Timberline Legendary Like Cherry)
Uppfödare: Janne Vendelbo
Ägare: Klaus Wetterberg

14. Vilendal Infant Eyes Kay
Gul labrador tik, född -10 SJR 25-0619-11
(GBFTCH Bedgebrook Excalibur – Brindlebay Heidi of Vilendal)
Uppfödare: Henrik Vilendal
Ägare: Karin Oredsson

15. Viljestyrkans Axl Rose
Svart labrador hane, född -10 SJR 25-0605-11
(Beechbrook Angus af Höjrup – Country Sports Lemon)
Uppfödare: Viljestyrkans Kennel
Ägare: Martina Hansson