Provkatalog Wt Vinnarklass 2018-05-06 Charlottenlund


Domare: Morten Højrup (A), Susse Meurling (A), Mads Kristoffersen (IP) och Isac Träffe (IP)
Provledare: Mattias Jönsson,  (+46) 708 – 25 39 48 mattias.gamekeeper@gmail.com
Dog steward: Karin Skoog


 1                   Skoglösa Pralin

                   Gul labrador, tik född 2013

                SJR reg  nr: 25-0735-13

                e: DK FTCH Studbaker Accord af Rosefield

                u: DK FTCH Skoglösa Härja

                Uppfödare: Anna Johnsson

                Ägare / förare: Anna Johnsson

 

2              Caper Cailies Silver

                      Gul labrador, hane född 2015

                      SJR reg nr: 25-1075-16

                      e: Caper Cailies Challenger

                      u: Ettinsmoor Caper Cailies

                      Uppfödare: Isac & Carin Träffe

                      Ägare / förare: Johan Wickmark

 

3                   Caper Cailies Sunshine

                   Gul labrador, tik född 2014

                SJR reg nr: 25-1042-16

                e: Caper Cailies Challenger

                u: Ettinsmoor Caper Cailies

                Uppfödare: Isac & Carin Träffe

                Ägare / förare: Eva Rantén

 

4             Caper Cailies Sirocco                                 

Gul labrador, tik född 2015

SJR reg nr: 25-1155-17

e: Caper Cailies Challenger

u: Ettinsmoor Caper Cailies

Uppfödare: Isac & Carin Träffe

Ägare/ förare: Carin Träffe

 

5            Dark Moors Rita

Svart labrador, tik född 2015

DJR reg nr: DK03969/2015

e: Bjoljahn Chief

u: Dark Moors Kivi

Uppfödare: Marianne Bredkjær

Ägare / förare: Benedicte Bjoljahn

 

6                    Ettermyrans Melvin

                      Gul labrador, hane född 2010

                      SJR reg nr: 25-0598-10

                      e: SEJ(A)CH Garronpoint Mole

                      u: Ettermyrans Jetta

                      Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

                      Ägare / förare: Ann-Charlotte Selberg

 

7                    Roekull Lowes Offa

                      Gul labrador, tik född 2014

                      SJR reg nr: 25-0987-16

                      e: Jobeshill Olof

                      u: Roekull Inkas Lowe

                      Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

                      Ägare / förare: Lisbeth Svensson

 

8                    Timberline Boss af Tealshead

                      Svart labrador, hane född 2013

                      SJR reg nr: 20-0628-13

                      e: DK FTCH, MPM 2010 Timberline Karoo Dessert

                      u: DK FTCH Bedgebrook Magic af Timberline

                      Uppfödare: Janne Vendelbo

                      Ägare / förare: Klaus Wetterberg

 

9                    Nettlefields Falco

                      Gul labrador, hane född 2013

                      SJR reg nr: 25-0755-13

                      e: Silversnipe Ranger af Timberline

                      u: MPM 2014 Countrysports Black Pearl

                      Uppfödare: Håkan Hansson

                      Ägare / förare: Håkan Hansson

 

10                  Meadowlark Leghorn

                      Gul labrador, hane född 2015

                      SJR reg nr: 25-0993-16

                      e: Oakleaf Warlord

                      u: Guns & Game Extra

                      Uppfödare: Birgitta Staflund-Wiberg

                      Ägare / förare: Kristine Olsen

 

11            Holten’s Dee

                   Gul labrador, tik född 2015

                DJR reg  nr: DK06257/2015

                e: Int. FTCH Baileys Aguzannis of Fendawood

                u: Ftch Holten’s Lea

                Uppfödare: Lars Carl Holten

                Ägare / förare: Lars Carl Holten