Provkatalog WT Vinnarklass 2019-06-09 Kristianstad


Domare:

  • Ricky Maloney (UK)
  • Isac Träffe (SE)
  • Carsten Nissen (DK)
  • Jesper Bak Pedersen (DK)

Provledare: Johan Olsson 0733–770138


1 Skoja av Sunnanvind

Svart labrador retriever Tik, född -16 25-1011-16

(Lakedown Diawl Bach – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Ola Andersson

Förare: Ola Andersson

2 Skoglösa Spica

Svart labrador retriever Tik, född -15 SJR 25-0947-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Anna Johnsson Andersson

Förare: Anna Johnsson Andersson

3 Lucky Labrador’s T. Titanium

Gul labrador retriever Hane, född -15 DK06992/2015

(Ellijas Dudley – Lucky Labrador’s Ice Crystal)

Uppfödare: Maria Nielsen

Ägare: Per Hjermitslev

Förare: Per Hjermitslev

4 Roekull Kayos Unix

Svart labrador retriever Hane, född -16 25-1363-18

(DKJCH Thirsgaards Tjegge – SEJ(A)CH Roekull Kayo)

Uppfödare: Kenel Roekull

Ägare: Marita Gimsér

Förare: Marita Gimsér

5 Valborups Ellamy

Svart labrador retriever Tik, född -15 DK 15760/2015

(Jobeshill Olof – Lochiness Carolina)

Uppfödare: Henrik Jørgensen

Ägare: Malene Folmer Jensen

Förare: Malene Folmer Jensen

6 Nettlefields Ajla

Svart labrador retriever Tik, född -15 25-0875-15

(Ettermyrans Melvin – MPM14 Country Sports Black Pearl)

Uppfödare: Nettlefields Kennel

Ägare: Jan Pehrsson

Förare: Jan Pehrsson

7 Stenhøjgårds Fascination

Svart labrador retriever Tik, född -16 DK04330/2016

(Kelmagra Cruise – Stenhøjgårds Britt)

Uppfödare: Jan Lorenzen

Ägare: Annika Christiansen

Förare: Annika Christiansen

8 Ettermyrans Odd

Gul labrador retriever Hane, född -17 25-1341-17

(Glenanne Nero – Ettermyrans Macy)

Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

Ägare: Ann-Charlotte Selberg

Förare: Ann-Charlotte Selberg

9 Korpklons kambrik

Svart labrador retriever Hane, född -15 25-1474-18

(Glenbriar fresco – Btocklebank night jar)

Uppfödare: Maria Cedersmyg

Ägare: Caroline Lillrud

Förare: Caroline Lillrud

10 Ettermyrans Melvin

Gul labrador retriever Hane, född -10 25-0598-10

(SEJ(A)CH Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)

Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg

Ägare: Ann-Charlotte Selberg

Förare: Ann-Charlotte Selberg

11 Holten’s Luna

Gul labrador retriever Tik, född -15 DK06248/2015

(Baileys Aguzannis of Fendawood – Holten’s Luna)

Uppfödare: Lars Carl Holten

Ägare: Nanna Birgitte Nobel

Förare: Cim Ulrick von Arenstorff

12 Strödalas Joy

Gul labrador retriever Tik, född -16 SJR 25-1107-17

(Nettlefields Falco – Roekull Lowes Offa)

Uppfödare: Lisbeth Svensson

Ägare: Lisbeth Svensson

Förare: Lisbeth Svensson

13 Skoglösa Pralin

Svart labrador retriever Tik, född -13 SJR 25-0735-13

(DK FTCH Studbaker Accord – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Anna Johnsson Andersson

Förare: Anna Johnsson Andersson

14 Caper Cailie’s Sirocco

Gul labrador retriever Tik, född -15 25-1155-17

(Caper Cailie´s Challenger – Ettinsmoor Caper Cailies)

Uppfödare: Carin Träffe

Ägare: Carin Träffe

Förare: Carin Träffe

15 Go Great Guns Fursty Ferret

Gul labrador retriever Tik, född -16 25-1082-16

(GB FTCH Fendawood Ale – SFTCH MPM13 Skoglösa Hilda of Go

Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Mads Kristoffersen

Förare: Mads Kristoffersen

16 Caper Cailie’s Sunshine

Gul labrador retriever Tik, född -14 25-1042-16

(Caper Cailie’s Challenger – Ettinsmoor Caper Cailie’s)

Uppfödare: Carin & Isac Träffe

Ägare: Eva Rantén

Förare: Eva Rantén