Provkatalog 2009

Nedan ser du vilka ekipage som kommer att delta i provet.


2009-12-19 Markprov Öppenklass

1. Roekull Ilva SJR 25-0400-08 Svart Labradortik, Född -08 (SJCH Duvkullans Cello – Månstorps Forsythia) Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson Ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson, Anderslöv 2. Seareeds Afrodite […]


2009-11-27 Markprov Vinnarklass

1. Skatt av Sunnanvind SJR 25-0167-05 Svart Labradortik, Född -05 (Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: PG Hansson, […]


2009-11-01 Markprov Öppenklass

1. Ettermyrans Indra SJR 25-0078-03 Svart Labradortik, Född -03 (Greyhill Pedlar av Sunnanvind – SWTM SFTCH Patanavac Poly av Ettermyrans) Uppfödare: A-C Selberg, H Hansson […]


2009-10-26 Markprov Öppenklass

1. Roekull Ilva STRUKEN SJR 25-0400-08 Svart Labradortik, Född -08 (SJCH Duvkullans Cello – Månstorps Forsythia) Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson Ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson, Anderslöv 2. Streamlight’s […]


2009-10-10 Markprov Öppenklass

1. Ettermyrans Jetta SJR 25-0238-06 Svart Labradortik, Född -06 (Gameflights Goss – SWTM SFTCH Patanavac Poly av Ettermyrans) Uppfödare: A-C Selberg, H Hansson Ägare/förare: Ann-Charlotte […]


2009-09-13 Apporteringsprov

1. Viltvårdarns Ladda SJR 25-0498-09 Gul Labradortik, född -07 (Duvkullans Cello – Viltvårdarns Carat) Uppfödare: Monica Thoresson Ägare: Knut & Kajsa Laurin Förare: Knut Laurin, […]


2009-09-13 Working Test Öppenklass

1. Roekull Inka SJR 25-0399-08 Gul Labradortik, Född -08 (SJCH Duvkullans Cello – Månstorps Forsythia) Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson Ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson Grönby 2. Ettermyrans Jetta […]


2009-09-11 Markprov Öppenklass

1. Roekull Inka SJR 25-0399-08 Gul Labradortik, Född -08 (SJCH Duvkullans Cello – Månstorps Forsythia) Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson Ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson 2. Holly-Blue Gadd SJR […]


2009-08-08 Apporteringsprov

1. Ettermyrans Kitos SJR 25-0248-07 Svart Labradorhane, Född -07 (Gamleflight Goss – Polly av Ettermyran’s) Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg Ägare/förare: Magnus Sandström, Sjöbo 2. Skoglösa Buster […]


2009-08-08 WorkingTest Öppenklass

1. Roekull Ilva STRUKEN SJR 25-0400-08 Svart Labradortik, Född -08 (SJCH Duvkullans Cello – Månstorps Forsythia) Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson Ägare/förare: Ann-Kristin Nilsson, Anderslöv 2. Roekull […]


2009-08-02 Working Test Vinnarklass

1. SWTM Svinga av Sunnanvind STRUKEN SJR 25-0169-05 Svart Labradortik, Född -05 (Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: […]