Provkatalog 2010

Nedan ser du vilka ekipage som kommer att delta i provet.


2010-12-04 Markprov Öppenklass

1.              Chisbrook Isener Svart labrador tik Född-07 SJR 25-0401-08 (Endacott Kite of Chisbrook – Newbourne Caramel of Fordleymoor) Uppfödare: Emma Scott Ägare/förare: Rune Veneke, Åhus […]


2010-11-20 Markprovmästerskap

Provkatalog för Markprovmästerskapet 2010-11-20 1.                   SWTM Svinga av Sunnanvind Svart labrador tik Född-05 SJR 25-0169-05 (Prideline Krispin af Balbirnie-DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling […]


2010-11-08 Markprov Öppenklass

1.                          Perla av Sunnanvind Svart labrador tik Född-08 SJR 25-0330-08 (DKFTCH Clonbara Smiler af Rosefield-Craighorn Nessie) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: Susanne Meurling, Brösarp 2.                          Vettisens […]


2010-10-10 Markprov Öppenklass

1.                   Skoglösa Buster Keaton Gul labrador hane Född-08 SJR 25-0349-08 (DKFTCH Avonstream Arena af Chaser-Duvkullans Sapio) Uppfödare: Anna Johnsson Ägare/förare: Anna Johnsson, Önnestad 2.                   Roekull […]


2010-10-09 Apporteringsprov

1.              Countrysports Ginger Gul labrador tik Född-08 SJR 25-0344-08 (Brindlebay Brimstone-Perdix Gundogs Proud Mary) Uppfödare: Christina Hansson Ägare/förare: Anette Nilsson, Blentarp 2.              Skoglösa Rumba Svart […]


2010-09-10 Markprov Öppenklass

1.              Searover Kelly`s Kicker Svart labrador hane Född-07 SJR 25-0298-07 (Streamlights Brave Onyx – Searover Cosys Kelly) Uppfödare: Anki Andersson Ägare/förare: Claes Blomqvist, Jämjö 2.              […]


2010-08-15 Working Test Öppenklass

Provkatalog 1. Ringlets Ripple Svart labrador tik Född-06 SJR 25-0304-07 ( Streamlight´s Tony Baretta- Justlike Queen Elisabeth ) Uppfödare: K Andersson & B Gustavsson Ägare/förare: […]


2010-08-15 Apporteringsprov

Provkatalog 1. Jaktyrans dane Jim Gul labrador hane Född-07 SJR 25-0573-10 (FTW Denes Boy Dan of Tudorcourt- S(j) CH Klintå´s Snöstjärna) Uppfödare: Maria Sundberg Ägare/förare: […]


2010-08-07 Working Test Öppenklass

  1. Game´s Myrsnäppa Svart labrador tik Född-07 SJR 25-0317-08 (Olivertash Fennel af Rosefield – Searover Tings Game) Uppfödare: Linda Åkerström Ägare/förare: Roger Åberg, Vinslöv […]


2010-08-07 Apporteringsprov

 1. Cleopatra     Svart labrador tik Född-08 SJR 25-0422-09 (Frö av Sunnanvind-Roekull Foxy) Uppfödare: Niklas Gustavsson Ägare:Niklas Gustavsson Förare: Christina Carlsson, Harbäckshult 2. Skoglösa Buster Keaton […]


2010-06-13 Working Test Vinnarklass

1. SWTM Svinga av Sunnanvind SJR 25-0169-05 Svart Labradortik, Född -05 (Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: Margareta […]


2010-06-05 WorkingTest

1. Viltvårdarns Hagla SJR 25-0338-08 Svart labrador tik, född -05 (Duvkullans Volvo – Viltvårdarns Cera) Uppfödare: Monica Thoresson Ägare/förare: Mats Thoresson, Hallstavik 2. Ringlets Ripple […]


2010-06-05 Apporteringsprov

1. Ringlets Ripple SJR 25-0304-07 Svart labrador tik, född -06 (Streamlight’s Tony Baretta – Justlike Queen Elisabeth) Uppfödare: K Andersson & B Gustavsson Ägare/förare: Eva […]


2010-05-29 Apporteringsprov

1. Pil av Sunnanvind SJR 25-0326-08 Svart labradorhane, Född -08 (DKFTCH DKTM Clonbara Smiler af Rosefield – Craighorn Nessie) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: Olof Pålsson, […]


2010-05-09 Working Test Vinnarklass

1. Skatt av Sunnanvind SJR 25-0167-05 Svart Labradortik, Född -05 (Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: PG Hansson, […]


2010-04-25 Apporteringsprov

1. Tanhead’s Misty SJR 25-0360-08 Svart Labradortik, Född -08 (Beechbrook Rocket av Ettermyrans – Craighorn Dee) Uppfödare: Pat McNeill Ägare/förare: Pat McNeill, Ängelholm 2. Pingla […]


2010-04-25 Working Test Öppenklass

1. Game’s Skärsnäppa SJR 25-0315-08 Svart Labradorhane, född -07 (Olivertash Fennel af Rosefield – Searover Tings Game) Uppfödare: Linda Åkerström Ägare: Amelie & Carl Fredrik […]


2010-01-10 Klubbmästerskap

1. Skatt av Sunnanvind SJR 25-0167-05 Svart Labradortik, Född -05 (Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind) Uppfödare: Susanne Meurling Ägare/förare: PG Hansson, […]