2009-08-02 Working Test Vinnarklass


1. SWTM Svinga av Sunnanvind STRUKEN
SJR 25-0169-05
Svart Labradortik, Född -05
(Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind)
Uppfödare: Susanne Meurling
Ägare/förare: Margareta Veneke, Åhus

2. Duvkullans Sapio
SJR 25-0429-03
Gul Labradortik, Född -03
(Flaxarnas Clint Eastwood – Rowanglen Mist)
Uppfödare: Agneta Gudmunsson
Ägare/förare: Anna Johnsson, Önnestad

3. Asta
SJR 25-0185-05
Svart Labradortik, Född -04
(Cherrycombe Teal of Lakedown – Skyfly’s Rosechafer)
Uppfödare: Magnus Kristensson
Ägare/förare: Lars Landgren, Munka Ljungby

4. Carmal’s Heroines Knox
SJR 25-0261-07
Svart Labradorhane, Född -07
(Justlike Prince Edward – Carmal’s Forever Heroine)
Uppfödare: Anders Carlsson
Ägare/förare: Mattias Persson, Nybrostrand

5. Perdix Gundogs Pretty Woman STRUKEN
SJR 25-0554-05
Gul Labradortik, Född -05
(Balloo Blackthorn of Perdix Gundogs – Tasco Thrift of Perdix Gundogs)
Uppfödare: Åsa & Anders Norrby
Ägare/förare: Jenny Närfors, Norrtälje

6. Grey Partridge Fokus STRUKEN
SJR 25-0291-07
Svart Labradorhane, Född -07
(Gameflight Goss – Holly-Blue Nina Pretty Ballerina)
Uppfödare: Donald Pilblad
Ägare/förare: Ronnie Kristensson, Svedala

7. Räfthagens Sivan
SJR 25-0206-06
Svart Labradortik, Född -06
(DKFTCH DKTM Giltip Koppel af Rosenfield – Stivs Lotta)
Uppfödare: Annchi & Börje Gustavsson
Ägare: Stefan Larsson
Förare: Pernilla Gustafsson, Hörby

8. Stierna av Sunnanvind
SJR 25-0165-05
Svart Labradortik, Född -05
(Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind)
Uppfödare: Susanne Meurling
Ägare/förare: Alexandra Nordengren, Kågeröd

9. Svala av Sunnanvind
SJR 25-0166-05
Svart Labradortik, Född -05
(Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind)
Uppfödare: Susanne Meurling
Ägare/förare: Susanne Meurling, Brösarp

10. Skatt av Sunnanvind STRUKEN
SJR 25-0167-05
Svart Labradortik, Född -05
(Prideline Krispin af Balbirine – DKFTCH Sång av Sunnanvind)
Uppfödare: Susanne Meurling
Ägare/förare: PG Hansson, Vellinge

11. Chip’n Croft Blue Duke
SJR 25-0018-01
Svart Labradorhane, Född -01
(GBFTCH Trooper Tam of Lochmuir – SJCH Chip’n Croft Alina-Blue)
Uppfödare: Jens & Sylvia Munk
Ägare/förare: Lena Haraldsson, Vinnine

12. Roekull Hellmer
SJR 25-0359-08
Svart Labradorhane, Född -07
(Penydarren Pip – Månstorps Forsythia)
Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson
Ägare/förare: Anna Jeppsson, Skurup

13. Richter’s Opal
DJR 20-0610-05
Gul Labradorhane, Född -05
(Richter’s Tasco – Twinoaks Black Gem)
Uppfödare: Lars Richter Nielsen
Ägare/förare: Lars Richter Nielsen, Moseby

14. Grey Partridge Black Silk
SJR 25-0161-05
Svart Labradortik, Född -05
(Gameflights Goss – Holly-Blue Nina Pretty Ballerina
Uppfödare: Donald Pilblad
Ägare/förare: Karin Oredsson, Arkelstorp

15. Vassruggens Unni Seidkona
SJR 27-0407-07
Goldenretrievertik, Född -07
(Vassruggens Nattur Håbrok – Ambertrail Joy’s Pool Position)
Uppfödare: Ulla Frisk
Ägare: Pernilla Gustavsson & Heinz Månsson
Förare: Pernilla Gustavsson, Hörby

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *