Provkatalog WT Öppenklass 2015-08-02 Svenstorp

 1. Timberline Boss af Tealshead

Svart labrador hane, född 13 SJR 20-0628-13

(FTCH DKMPM 2010 Timberline Karoo Dessert

– FTCH Bedgebrook Magic af Timberline)

Uppfödare: Janne Vendelbo

Ägare/förare: Klaus Wetterberg

2. Meadowlark Hop Jog

Gul Labrador tik, född 12 – 12 SJR 25-0803-14

(Portlick Ralph – Meadowlark Final Skip)

Uppfödare: Birgitta Staflund Wiberg

Ägare / förare: Louise Gårdefalk

3. Roekull Lowes Ockra

Gul Labrador tik, född 14 – SJR 25-0847-15

(Jobeshill Olof – Roekull Inkas Lowa)

Uppfödare: Anna.Kristin Nilsson

Ägare / förare: Martina Hansson

4. Prunus Padus

Svart Labrador hane, född 13 SJR 25-0763-13

(Beechbrook Rocket av Ettermyrans – Games Mosnäppa)

Uppfödare: COJ’s Kennel

Ägare: Emil Knutsson

Förare: Annika Paulsson

5. Country Sports Spark

Gul labrador tik, född 13 SJR 25-0775-13

(DKFTCH DKTM MPM13 Jobeshill Olof

-SFTCH SWTM SV MMP 08 Perdix Gundogs Proud Mary)

Uppfödare: Tina Hansson

Ägare / förare: Cecilia Löfling

6. NeroGialle da Vinci

Gul labrador hane, född 13 SJR 22-0880-15

(Delfleet Hawk – NeroGialle Bella Napoli)

Uppfödare: Katarina Forsberg

Ägare: Katarina Forsberg

Förare: Jihm Forsberg

7. Country Sports Zeb

Gul labrador hane, född 13 SJR 25-0781-13

(DKFTCH DKTM MPM13 Jobeshill Olof

-SFTCH SWTM SV MMP 08 Perdix Gundogs Proud Mary)

Uppfödare: Tina Hansson

Ägare/förare: Tore Paulsson

8. Tilia

Svart labrador tik, född 13 SJR 25-0759-13

(Beechbrook Rocket av Ettermyrans – Games Mosnäppa)

Uppfödare: COJ’s Kennel

Ägare /förare: Ole Jensen

9. Skoglösa Pingla

Gul labrador tik, född 13 SJR 25-0736-13

(Sudbaker Accord af Rosefield – Skoglösa Herja)

Uppfödare: Anna Johnsson

Ägare: Marieth Johansson

Förare: Lova Lindberg

10. Kopparhults Pinot

Golden Retriever tik, född 13 SJR 27-0419-15

(Vassruggens Åle Opländske – Kopparhults Vinna)

Uppfödare: Katarina Eriksson

Ägare/förare: Gun Klevås

11. SE V CH Rockdove’s Cherry Vanilla

Gul labrador tik, född 13 SJR 25-0919-15

(SJ(J)CH Duckstream Nian’s Cimbasso-SJ(J) CH Rockove’s Sparkling Tide)

Uppfödare: Lars & Gunilla Lindblom

Ägare/förare: Christina Carlsson

12. Carmal’s Unbeatable

Gul labrador tik, född 11 SJR 25-0738-13

(Delfleet Hawk – SJ(J)CH Streamlighst Nikita)

Uppfödare Anders Carlsson

Ägare: Tina Bengtsson Diab

Förare: Johan Bengtsson

13. Ettinsmoor Caper Cailies

(Gul labrador tik, född 11 SJR: under registrering)

(Garicmoor Grenadier of Ettinsmoor –Ettinsmoor Shiraj)

Uppfödare: Jill Parsons

Ägare/förare: Carin Träffe

14. Patanavac Bollo

Svart Labrador hane, född 13 SJR 25- 0828-14

(GBFTCH Eastdale Harry –Patanavac Grace)

Uppfödare: John Cavana

Ägare/Förare: Ansa Sellberg