Provkatalog WT Vinnarklass Stora Markie 2016-07-10

Domare: Jörgen Lycik (A), Håkan Hansson (IP), Henrik Möller (A), Jan Wiberg (IP)

Provledare: David McNeill 0705496340, Mattias Jönsson

Dog Steward: Karin Skoog


1. Timberline Winning Pete af Tealshead
Svart labrador hane , född – 11 – DJR 20-0561-11
(Aspijana Kovo – FTW Timberline Like)
Uppfödare: Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk
Ägare / Förare: Klaus Wetterberg

2. Ettermyrans Melvin
Gul labrador hane , född – 10 – SJR 25- 0598 -10
(SEJ (A) Ch Garronpoint Mole – Ettermyrans Jetta)
Uppfödare: Ann-Charlotte Selberg
Ägare / Förare: Ann-Charlotte Selberg

3. Piraya
Gul labrador tik, född – 13 – SJR 25-0737-13
( Studbaker Accord af Rosenfield – Skoglösa Härja )
Uppfödare: Anna Johnsson
Ägare / Förare: Sofie Dicksson

4. Caper Cailies Challenger
Gul labrador hane, född 2009 – SJR – 25- 1026-16
(Delfleet Hawk – Cape Cailies Arrietta)
Uppfödare: Isac och Carin Träffe
Ägare: Carin Träffe – Förare: Isac Träffe

5. Bradfields Han -Solo
Svart labrador hane, född 13 – DK 01833/2013
(Greebbriar Macallan – Bradfields Heaven)
Uppfödare: Ulla Lidner
Ägare / Förare: Henrik Möller Rasmussen

6. Timberline Benji the Bodyman
Svart labrador hane , född 13 DJR 20-0627-13
(DK FTCH MPM 10 Timberline Karoo Dessert
– DK FTCH Bedgebrook Magic)
Uppfödare: Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk
Ägare / Förare: Stine Zachariassen

7. Roekull Inkas Paw
Gul Labrador hane, född 10 SJR 25-0975-16
(Delfleet Hawk – Roekull Inka)
Uppfödare: Ann Kristin Nilsson
Ägare / Förare: Gerry Jönsson

8. Minnows Must Be Enya
Svart Labrador tik född 13 SJR – under reg.
(Conneywarren Brooklin – Minnows No Matter What)
Uppfödare: Charlotte Lindell
Ägare / Förare: Susanne Arvidsson

9. Timberline Boss af Tealshead
Svart labrador hane , född 13 DJR 20-0628-13
(DK FTCH MPM 10 Timberline Karoo Dessert
DK FTCH Bedgebrook Magic)
Uppfödare: Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk
Ägare / Förare: Klaus Wetterberg

10. Lekking After Dopey
Gul labrador hane , född 10 SJR 25-1015-16
(Hillus Drake – Polarfischer Crispie)
Uppfödare: Heli Siitari
Ägare / Förare: Madeleine Flodin

11. Broadlaw Ivor
Svart labrador hane , född 12 SJR 25-0959-15
(GBFTCH Copperbirch Paddy of Leadburn
– Hillus Iona)
Uppfödare: W.G Steel Jnr
Ägaren / Förare: Tomas Söderström

12. Ettinsmoor Caper Cailies
Gul labrador tik , född 11 SJR 25-0949-15
(Garicmoor Grenadier of Ettinsmoor – Ettinsmoor Shiraz)
Uppfödare: Miss J Parsons
Ägare / Förare: Carin Träffe

13. Roekull Lowes Ockra
Gul labrador tik född 14, SJR 25-0847-15
(Jobeshill Olof – Roekull Inkas Lowa)
Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson
Ägare / Förare: Martina Hansson

14. Skogslösa Partner
Gul labrador hane född 13 SJR 25-0731-13
(Studbaker Accord af Rosefield – Skoglösa Härja)
Uppfödare: Anna Johnsson
Ägare / Förare: Cecilia Nilsson

15. Minnows No Matter What
Svart Labrador tik född 09 SJR – under reg.
(Cynhinfa Flint – Copperbirch Sierra Madra)
Uppfödare: Charlotte Lindell
Ägare / Förare: Susanne Arvidsson

16. Meadowlark Mayo
Gul labrador hane född 12 SJR 25-0961-15
(Portlick Ralph – Meadowlark Final Runner)
Uppfödare: Birgitta Staflund – Wiberg
Ägare / Förare: Eva Urbanyik

Garronpoint Mole aka Trolle
Garronpoint Mole aka Trolle