Provkatalog Apporteringsprov Höör, Skåne 2018-06-16

Domare: Martin Villebæk

Provledare: Sofie Dicksson 0733-832187


1. Skoja av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1011-16

(Lakedown Diawl Red – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Ola Andersson

Förare: Ola Andersson

2. Skoglösa Skott

Svart Labrador Hane, född -15 SJR 25-0944-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Gerhard Kosel

Förare: Gerhard Kosel

3. Reffla av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -14 SJR 25-0802-14

(DK FTCH Ellijas Dudley af Beechbrook – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Ola Andersson

Förare: Ola Andersson

4. Fleur av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -15 SJR 25-0888-15

(SEJ(A)CH Garronpoint Mole – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Emelie Nilsson

Förare: Emelie Nilsson

5. Skoglösa Speed

Svart Labrador Hane, född -15 SJR 25-0942-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Johan Olsson

Förare: Johan Olsson

6. Gamefetchers Ivy

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1324-17

(Ballylaffin Bailey of Rockenhart – Meadowlark Bethany)

Uppfödare: Lars Wadmark

Ägare: Annika Gardalh

Förare: Annika Gardalh

7. Strödalas Joy

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1107-17

(Nettlefields Falco – Roekull Lowes Offa)

Uppfödare: Lisbeth Svensson

Ägare: Lisbeth Svensson

Förare: Lisbeth Svensson

8. Skutta av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1010-24

(MPM 15 DKJCH SEJ(a)CH Lakedown Diawl Bach – Beda av

Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Susanne Meurling

Förare: Susanne Meurling

9. Jægerlunden Nico

Gul Labrador Hane, född -12 SJR 25-1392-18

(MPM 12 DKFRCH Jobeshill Olof – Rönneholms Molly)

Uppfödare: Kent Jacobsen

Ägare: Gitte Bach Högh

Förare: Gitte Bach Högh

10. Meadowlark Bethany

Svart Labrador Tik, född -12 SJR 25-1441-18

(Bierspool Blackbill of Lakedown – Carmal´s Megs Topi)

Uppfödare: Birgitta Staflund-Wiberg

Ägare: Lars Wadmark

Förare: Lars Wadmark

11. Caper Cailie’s Zirkon

Gul Labrador Hane, född -16 SJR 25-1366-18

(Silversnipe Ranger af Timberline – Caper Cailie´s Moonshine)

Uppfödare: Carin & Isac Träffe

Ägare: Gabriella Danielsson

Förare: Gabriella Danielsson

12. Roekull Kayos Unix

Svart Labrador Hane, född -16 SJR 25-1363-18

(Thirsgaards Tjegge – Roekull Kayos)

Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

Ägare: Marita Gimser

Förare: Marita Gimser

13. Country Sports Tvåan

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1053-16

(Leadway Quint of Country Sports – Country Sports Flame)

Uppfödare: Christina Hansson

Ägare: Caroline Tornerhjelm

Förare: Caroline Tornerhjelm

14. Skoglösa Piggelin

Gul Labrador Tik, född -13 SJR 25-0734-13

(DK FTCH Studbaker Accord af Rosefield – DK FTCH Skoglösa

Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Clara Andersson

Förare: Clara Andersson

15. Copperbirch Freeway

Svart Labrador Tik, född -14 SJR 25-0977-16

(IE FTCH Watergreen Hunter – Copperbirch Clough Fern)

Uppfödare: Keith Mathews

Ägare: Margareta Tööj

Förare: Filip Tööj

16. Gamefetchers Violet

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1442-18

(Ballylaffin Bailey of Rockenhart – Meadowlark Bethany)

Uppfödare: Lars Wadmark

Ägare: Lars Wadmark

Förare: Lars Wadmark

17. Go Great Guns Golden Glorry

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1083-16

(GBFTCH Fendawood Ale – SFTCH MPM 13 Skoglösa Hilda of Go

Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Gitte Bach Högh

Förare: Gitte Bach Högh

18. Gullarps Axis

Gul Labrador Hane, född -17 SE31702/2017

(Meadowlark leghorn – Caper Cailie´s Nevada)

Uppfödare: Petter Sernert

Ägare: Marcus Vigren

Förare: Marcus Vigren