Provkatalog Wt Öppen klass Högsma 2018-08-18


Domare: PG Hansson
Provledare: Jan Pehrsson 0705-245178

Samling: kl: 09.30

Att tänka på: Återbud meddelas provledaren

Ta med: Stamtavla, vaccinationsintyg, mat för dagen, vatten och kläder efter väder.


1                    Like’ims Elsas Victor

Svart Labrador Hane, född -15 SJR 25-1305-17

(Levenghyl Monza – Like’ims Luna)

Uppfödare: Virge Johansson

Ägare: Gert Inge Andersson

Förare: Gert Inge Andersson

 

2                    Go Great Guns Fursty Ferret

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1082-16

(GB FTCH Fendawood Ale – S FTCH MPM 13 Skoglösa Hilda of Go Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Mads Kristoffersen

Förare: Mads Kristoffersen

 

3                    Skoglösa Piggelin

Gul Labrador Tik, född -13 SJR 25-0734-13

(DK FTCH Studbaker Accord af Rosefield – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Clara Andersson

Förare: Clara Andersson

 

4                    Murdoch

Gul Labrador Hane, född -14 SJR 25-0256-07

(Ettermyrans Melvin – Devonvale Sapphire)

Uppfödare: David Mcneil

Ägare: Anders Lindahl

Förare: Anders Lindahl

 

5                    Go Great Guns Hopping Hare

Gul Labrador Hane, född -16 SJR 25-1078-16

(GB FTCH Fendawood Ale – S FTCH MPM 13 Skoglösa Hilda of Go Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Anna Sjöholm

Förare: Anna Sjöholm

 

 

6                    Skoglösa Speed

Svart Labrador Hane, född -15 SJR 25-0942-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Johan Olsson

Förare: Johan Olsson

 

7                    Skoglösa Sniffa

Svart Labrador Tik, född -15 SJR 25-0946-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Björn Andersson

Förare: Björn Andersson

 

8                    Flora av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -15 SJR 25-0887-15

(Garronpoint Mole – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Karin Oredsson

Förare: Karin Oredsson

 

9                    Skoglösa Spica

Svart Labrador Tik, född -15 SJR 25-0947-15

(GB FTCH Waterford Ganton – DK FTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Johnsson Andersson

Ägare: Anna Johnsson Andersson

Förare: Anna Johnsson Andersson

 

10                  Copperbirch Freeway

Svart Labrador Tik, född -14 SJR 25-0977-16

(Watergreen Hunter – Copperbirch Clough Fern)

Uppfödare: Keith Mathews

Ägare: Margareta Tööj

Förare: Filip Tööj

 

11                  Flatterhaft Bring It Back

Svart Flatcoated Hane, född -14 SJR 26-0031-17

(Meitas Mezzzoforte Mackan – Flatterhaft Snow Crystal)

Uppfödare: Anneli Carlsson

Ägare: Hans Sandgren

Förare: Hans Sandgren

 

12                  Reffla av Sunnanvind

Svart Labrador Tik, född -14 SJR 25-0802-14

(DK FTCH Ellijas Dudley af Beechbrook – Beda av Sunnanvind)

Uppfödare: Susanne Meurling

Ägare: Ola Andersson

Förare: Ola Andersson

 

13                  Perdix Gundogs Dancing Queen

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-0979-16

(Glenbriar Play – Perdix Gundogs Ebony)

Uppfödare: Åsa & Anders Norrby

Ägare: Margareta Tööj

Förare: Margareta Tööj

 

14                  Strödalas Joy

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1107-17

(Nettlefields Falco – Roekull lowes Offa)

Uppfödare: Lisbeth Svensson

Ägare: Lisbeth Svensson

Förare: Lisbeth Svensson

 

15                  Korpklons Krambrik

Svart Labrador Hane, född -15 SE-31568/2015

(Glenbriar Fresco – Brocklebank Night Jar)

Uppfödare: Maria Cedersmyg

Ägare: Caroline Lillrud

Förare: Caroline Lillrud