Provkatalog WT Öppenklass 2019-08-18 Kristianstad


Domare:

  • Søren Kehling
  • Bosse Nilsson

Provledare: Johan Olsson 0733-770138


1                    Carmal´s Keep It Up

Svart Labrador Hane, född -17 SJR 25-1484-19

(Delfleet Hawk – Carmal´s K´s Dee)

Uppfödare: Anders Karlsson

Ägare: Gunilla Fridh

Förare: Gunilla Fridh

 

2                    Country Sports Tvåan

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1053-16

(Leadway Quint of Sports – Country Sports Flame)

Uppfödare: Christina Hansson

Ägare: Caroline Tornerhjelm

Förare: Caroline Tornerhjelm

 

3                    Skoglösa Mercedes av Ettermyrans

Gul Labrador Tik, född -18 SJR 25-1378-18

(SFTCH Timberline Benji the Bodyman – DKFTCH Skoglösa Härja)

Uppfödare: Anna Andersson Johnsson

Ägare: Ann-Charlotte Selberg

Förare: Ann-Charlotte Selberg

 

4                    Rockdove´s Blue Dream

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-1167-17

(Duckstream Nian´s Cimbasso – Rockdove´s Mandolin)

Uppfödare: Lars & Gunilla Lindblom

Ägare: Christina Carlsson

Förare: Christina Carlsson

 

5                    Carmals Little Miss Sunshine

Svart Labrador Tik, född -17 SJR 25-1368-18

(Delfleet Auris – Kelmagra Cruise)

Uppfödare: Anders Karlsson

Ägare: Karin Oredsson

Förare: Karin Oredsson

 

6                    Moonstruck Making Love

Svart Flatcoated retriever Tik, född -17 SJR 26-0442-19

(Almanza Backseat Driver – Moonstruck Macadamia)

Uppfödare: Christina Drottsgård, Gudrun Brunnström, Carina Jansson

Ägare: Ann-Sofi Höijenstam

Förare: Ann-Sofi Höijenstam

 

7                    Perdix Gundogs Dancing Queen

Svart Labrador Tik, född -16 SJR 25-0979-16

(Glenbriar Play – Perdix Gundogs Ebony)

Uppfödare: Åsa & Anders Norrby

Ägare: Margareta Tööj

Förare: Margareta Tööj

 

8                    Go Great Guns Hopping Hare

Gul Labrador Hane, född -16 SJR 25-1078-16

(GB FTCH Fendawood Ale – S FTCH MPM 13 Skoglösa Hilda of Go Great Guns)

Uppfödare: Mads Kristoffersen

Ägare: Anna Sjöholm

Förare: Anna Sjöholm

 

9                    Gamefetchers Ivy

Gul Labrador Tik, född -16 SJR 25-1324-17

(Ballylaffin Baily Of Rockenhart – Meadowlark Bethany)

Uppfödare: Lars Wadmark

Ägare: Annika Gardalh

Förare: Annika Gardalh

 

10                  Roekull Olgas Wilda

Gul Labrador Tik, född -16

(Ragweeds Travel on Craighorn – Roekull Lowes Olga)

Uppfödare: Ann-Kristin Nilsson

Ägare: Lena Nyman

Förare: Lena Nyman

 

 

 

11                  Perdix Gundogs Move On

Svart Labrador Hane, född -16 SJR 25-0984-16

(Glenbriar Play – Perdix Gundogs Ebony)

Uppfödare: Anders & Åsa Norrby

Ägare: Staffan Gustafsson

Förare: Staffan Gustafsson

 

12                  Caper Cailie’s Colette

Gul Labrador Tik, född -17 SJR 25-1367-18

(Team Timberline Avon River – Caper Cailie’s Sunshine)

Uppfödare: Carin & Isac Träffe

Ägare: Eva Rantén

Förare: Eva Rantén